הטרנדים החדשים שישאירו את המקלחת שלכם מצוחצחת!

ניקיון ושיטות ניקוי הם עולם ומלואו, מעבר לאירועים מיוחדים כמו בזמן החגים, חשוב מאוד לשמור על ניקיון חדרים מסוימים בבית כמו המקלחת, המטבח וחדרי השירותים. תחזוקת ניקיון חדרי מפתח אלו, מבטיח את בריאותם של בני הבית בהתמדה, ואחד הדברים המשותפים לכל אלו הינם הברזים. כיצד נוכל לשמור על ניקיונם המרבי? איזה תכשירי ניקוי חדישים קיימים היום בשוק?

תחילה חשוב להבין שיש הרבה סוגים של חומרי ניקיון ובחירה נכונה שלהם יכולה למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש. ההבדל העיקרי בין חומרי ניקיון הוא במרכיבים הפעילים. לעומת חומרים המיועדים עבור מוצרי מתכת או אלומיניום, יש גם חומרים המתאימים לעץ או פתרונות ריצוף סינתטיים. חשוב לקרוא את הוראות היצרן ולפעול על פי ההנחיות שלו.


איך לנקות ולחטא את המקלחת?

ללא ספק אחד החדרים הבעייתיים ביותר בבית, יחד עם השירותים שהרבה פעמים חיים זה לצד זה בחלל אחד, הוא המקלחת. ישנם כמה טיפים עשה זאת בעצמך בבית שיכולים לעזור לשדרג מבצע ניקיון ברזים או קרמיקה בחדר האמבטיה, בשירותים, במקלחת ובמטבח.

א. הסרת אבנית – הדרך הנכונה להסיר אבנית בשיטת הסבתא היא באמצעות חומץ ביתי. את האבנית כדאי להסיר מעל ברזים במקלחת וגם מסביבתם. אבנית יוצרת נזקים בלתי הפיכים ומביאה גם לבזבוז חשמל בקרב מוצרי אנרגיה.

ב. פלסטיק – חלקי פלסטיק במקלחת בפאנלים של המקלחון, או כשפורפרת המקלחת עצמה, אותם ניתן לנקות עם תמיסה המורכבת ממים ומעט סבון כלים. יש גם תכשירי ניקיון ייעודיים המתאימים לפלסטיק, אולם במידה ומקפידים על ניקיון קבוע אחת לשבוע אין צורך בהם.

ג. ניגוב – ניגוב ברזים וחלקים חשופים במקלחת לעיתים קרובות באמצעות מטלית רכה ויבשה מונע חלודה. הניגוב חיוני לא פחות מאשר חומרי הניקוי המאסיביים ויש להקפיד עליו.


גאדג'טים חדשים בעולם הניקיון

בשורה חדשה בעולם הניקיון העולמי, אצלנו בארץ זה טרם כבש כל בית, ואולי מעטים מכירים את הניקוי בקיטור. שיטת ניקוי המבטיחה ניקיון וחיטוי יסודי של כל מקום בבית באמצעות… מים חמים בלבד. מדובר במים חמים המפיקים אדים ומייצרים לחץ אדיר על המשטח. באמצעות ניקוי בקיטור ניתן לנקות ולחטא מחיידקים, קרמיקה, ברזים עד שיבריקו, את שטח הרצפה, אזורים שמנוניים מאוד, חלונות, ואף לעשות ניקוי יבש לבגדים.
אחד היתרונות המשמעותיים של שיטת ניקיון זה הוא שאין צורך להשתמש בחומרי ניקוי, שהרבה פעמים יכולים להיות רעילים לשימוש בפרט עבור בתים עם בעלי חיים או ילדים.

לצידו של מכשיר הקיטור ישנו שדרוג של המגב הנוסטלגי. כולנו מכירים את מגב הספונג'ה הידוע, חברה המתמחה במכשירי ניקוי שידרגה את אותו מגב וקבלו את מכשיר השטיפה לניקוי בלחץ מים וללא חשמל. המכשיר מתחבר לברזים שלכם באמבטיה או במטבח, וכן יכול להיות יעיל מאוד לניקוי הרצפה בחצר, גג של בית פרטי ואפילו לשפשף את הכתמים הקשים על הרכב. עוצמת הלחץ של המים במכשיר מבטיחה לנקות ביעילות ובאיכות וללא צורך בתכשירי ניקוי כלל.