כיצד מנקים מדפסות לייזר?

ביותר ויותר מקומות, ניתן למצוא כיום מדפסות לייזר שנחשבות יעילות ונוחות במיוחד. העבודה עם הטונרים במדפסות, הופכת את תהליך ההדפסה למהיר במיוחד ואף חסכוני מאד. עם זאת, כמו כל מוצר אחר, גם את המדפסות הללו צריך לנקות מעת לעת. חשוב מאד להבין כיצד יש לנקות מדפסת לייזר, שכן מדובר על מכשיר אלקטרוני עם רכיבים רגישים מאד, ולכן חשוב שתהליך הניקיון לא יפגע כמובן בחלקים השונים של המדפסת.

הכללים השונים לניקוי המדפסת

  • ניקוי חיצוני –  נתחיל בניקוי החלק החיוני של מדפסת הלייזר. ככלל, בניקוי חיצוני של מדפסות לא צריך להשתמש בחומרי הניקוי הרגילים שלכם, שכן אלו חזקים מאד ועלולים מדפסותלהזיק לגימור של המדפסת. במקום זה, אפשר להשתמש פשוט במטלית לחה להסרת האבק או הכתמים השונים שהצטברו על המדפסת, ולסיים בניגוב עם מטלית יבשה.
  • ניקוי הטונרים – זהו החלק הרגיש ביותר בניקוי של מדפסות לייזר. יש לזכור שהטונרים מורכבים מחומר אלקטרוסטאטי, ולכן ניקוי רגיל יכול להרוס את המדפסת לגמרי. יש לקנות חומר ניקוי ייעודי לטונרים – עושים זאת באמצעות פילטר ייעודי ובאמצעות צינורית עם הולכה חשמלית. המכשיר הנ"ל מאפשר לנקות את כל אזור הטונרים, מבלי לפגוע בתכונות שלהם.
  • ניקוי הזנת הנייר – במדפסת הלייזר ישנו החלק אשר משמש להזנה של הניירות, משם המדפסת לוקחת את הניירות השונים ומדפיסה עליהם. אזור זה, במידה ומנקים – צריך להיות אך ורק באמצעות מים מזוקקים, אשר לא פוגעים במכשיר החשמל. ניתן לטבול מטלית בתערובת של מים מזוקקים, לסחוט היטב, ואז לעבור עליה על אזור המדפסת.

ואם מתלבטים באשר לניקיון?

אפשר שבחלק מהמקרים אתם תתלבטו באשר לחלק מתהליכי הניקיון השונים של המדפסת שלכם, ואתם תחששו להרוס רכיב מסוים. מומלץ במקרים הללו ליצור קשר עם מוקד התמיכה הטכנית של החברה שייצרה את המדפסת שלכם. יש לשאול במדויק איך מנקים כל רכיב בדגם יש שלכם – וכך תוכלו לנקות מדפסות בביטחון מוחלט ובידיעה שאתם מנקים כשורה.