מכונת קיטור

שומרים על ניקיון הבית באמצעות מכונת קיטור

הכירו: מכונת קיטור

מכונת קיטור היא סוג של מכונת שטיפה בלחץ מים חמים. אלו השימושים העיקריים במכונה כזו:

א. ניקיון של לכלוך עיקש – רוב הכתמים הקשים ניתנים להסרה רק באמצעות התזה ישירה של מים חמים בלחץ גבוה. שילוב בין התזה כזו לבין קיטור משיג את המטרה במהירות וביעילות. מכונת קיטור משמשות לניקיון משטחים תעשייתיים, מכונות ייצור ועוד.

ב. פירוק כתמי שמן – המים החמים והקיטור מסייעים לפרק כתמי שמן. בעזרת מכונות מן הסוג הזה אפשר לשמור על הניקיון גם במפעלי תעשייה, מפעלים כימיים ועסקים חקלאיים. פירוק כתמי השמן מסייע להגנה על המוצרים והוא מונע הצטברות בלאי ושחיקה מהירה. הטמפרטורה הגבוהה מפרקת את השמן לחתיכות קטנות ולחץ המים החמים מוציא החוצה את הכתמים שנותרו.

ג. ניקיון בסביבה סטריליתמכונת קיטור היא לעיתים קרובות הדרך היחידה לשמור על הניקיון בסביבה סטרילית. המכונה מתאימה למקומות בהם עובדים עם חומרים כימיים שונים שיכולים להשאיר סימנים. יחד עם זאת, המכונה אינה מפזרת את הכתמים אלא מעלימה ומפרקת אותם. המכונות נפוצות במפעלי מזון, מכוני רפואה, מעבדות ובתי חולים.

ד. ניקוי רצפה – גם חברות ניקיון משתמשות במכונות שטיפה בלחץ מים חמים. מכונות אלו מאפשרות לנקות את כל סוגי המשטחים והריצוף. אפשר להיעזר במכונות כדי לנקות את הריצוף בחלל הפנים, להבריק את השיש ולחדש קרמיקה. אפשרות אחרת היא לשלב את השימוש במכונות עם דקים, משטחי עץ ופרקטים. ניקוי רצפה עם המכונות אינו דורש הפעלת כוח פיזי והוא מתבצע במהירות.מכונת קיטור

איך בוחרים מכונת שטיפה בלחץ מים חמים?

השימושים השונים במכונת קיטור לצרכי ניקיון מגדיל את היצע המכונות והדגמים. מי שרוצה לבחור מכונה יעילה צריך קודם כל לבדוק את המותג, את טווח המחירים ואת ההספק.

ברמה הטכנית, יש להשוות בין מכונות לפי לחץ עבודה מקסימאלי, עוצמת קיטור וטמפרטורה מקסימאלית. אחר כך אפשר לתת עדיפות למכונה ניידת על פני נייחת ולברר לגבי אביזרים נלווים. כך מרחיבים את אופי השימוש במכונת קיטור ומנצלים היטב את יתרונותיה.