10 טיפים מנצחים לטיפוח וניקוי הגינה

הגינה שלנו היא המקום שבו אנחנו אוהבים להירגע, לנוח, לארח, ובקיצור – זוהי פינת חמד של ממש. עם זאת, איך נוכל באמת להבטיח לעצמנו שהגינה תמיד תישאר נקיה ומטופחת? הנה עשרה טיפים, שיעזרו לכם לשמור על הניקיון בגינה ברמה גבוהה, ולהימנע מהצטברות של לכלוך שיקשה עליכם.

גיזום

לנקות בכמה צעדים פשוטים

 1. דאגו לגיזום – עם הזמן, יהיו ענפים יבשים ועלים יבשים אשר אם לא תגזמו אותם, הם עלולים לנשור מעצם ולהשאיר לכלוך רב במקום.
  גיזום מראש של הצמחים, יאפשר לכם לפנות את הגזם היבש מלכתחילה ולשמור על האזור מטופח.
 2. שתלו בצורה חכמה -אם אתם שותלים פרחים שונים שתלו אותם בצורה חכמה. אם הם צפופים מידי ואין ממש חוקיות, יש צמחים שעלולים "לטפס" מעל האחרים, לייבש אותם, ובצורה הזו תהיה לכם ערימה של פרחים מתים שילכלכו את הגינה. שתילה בצורה חכמה עם מרווחים מתאימים, תמנע זאת.
 3. גיזום הדשא – יש להקפיד תמיד על גיזום הדשא – כך מונעים מהדשא להצהיב ודואגים להצמיח שא חדש ובריא. אפשר גם להשתמש בדשא סינתטי שאותו לא צריך לגזום כלל.
 4. שטיפת הדשא – אם יש לכם דשא סינתטי, יש להקפיד על שטיפה קבועה שלו. השטיפה צריכה להתבצע בערך אחת לחודשיים, ואפשר גם להבריש את הדשא עם מטאטא רחוב.
 5. טיפול נגד מזיקים – מזיקים שונים עלולים להשאיר לכלוך רב ומזוהם בינה שלנו. אם צריך, אפשר להשתמש באמצעי הדברה ביולוגיים בגינה שלכם, כך שגם המזיקים יסתלקו – אבל לא תהיה שום פגיעה בצמחים עצמם בגינה.
 6. נקו את הריהוט – גם ריהוט הגינה שלכם עלול להיות גורם מלכלכך אם לא מטפלים בו כראוי, והוא יכול לצבור אבק. נקו אותו באופן קבוע, בהתאם לחומר הגלם שממנו הוא עשוי, ואל תאחסנו אותו במקום שבו יצבור אבק ומדי תוציאו אותו לגינה – אלא נקו אותו קודם לכן.
 7. סלקו חומרים יבשים – בין אם מדובר על זרדים, עלים, פרחים או כל צמח אחר שהתייבש – סלקו אותו במהירות, ואל תחכו שתצטבר לכם כמות. ברגע שמטפילם במהירות בלכלוכים הקטנים, הגדולים לא יגיעו לעולם.
 8. טפחו את הקרקע – אם הקרקע לא תהיה מטופחת, הצמחים יתייבשו מהר יותר, וכך גם הדשא. לכן יש לטפח היבט את הקרקע. יש לדאוג להשקיה מתאימה, ויש גם לדשן אותה בהתאם לתדירות הנדרשת.
 9. לא חייבים להתרחב– לפעמים נרצה להרחיב את הגינה, אבל זכרו שהרחבה משמעותה יותר שטח, , שלא תמיד יהיה קל לטפל בו. לפעמים דווקא המטרה יכולה להיות צמצום הגינה לחלק איכותי במיוחד, שיהיה לכם קל ושפוט לטפח ולנקות.

ומה הטיפ החשוב ביותר?

ערנות, ערנות ושוב פעם ערנות. אל תשכחו כי ערנות פשוט תמנע מכם להזניח את הגינה שלכם . בקרו בגינה שלכם לכל הפחות פעם בשלושה ימים וראו אם משהו השתנה בה. מעקב צמוד שכזה, ימנע כמובן מהצטברות של לכלוך, ויאפשר לכם באמצעות צעדים קטנים, למנוע אסון גדול.