איך להוריד כתמים מבגד צמר

סריגה11רבים שואלים את עצמם איך להוריד כתמים מבגדים לאחר שאלה הוכתמו בשמן, שאריות מזון, פליטות של תינוקות וכיוצא באלה. יש שיטות שונות המיועדות לכתמים מבדים מסוגים שונים. במאמר זה נתמקד בהורדת לכלוך וכתמים מבגדים העשויים צמר.

בגדי צמר מאד נעימים ומאד אסתטיים, אבל הם יכולים להיות גם צוברי לכלוך גדולים. לכל מי שיש חיית מחמד בבית יודע כמה מהר נדבק שיער של כלבים או חתולים לצמר. בנוסף, פריטי לבוש מצמר יכולים לסבול, כמו כל יתר פרטי הלבוש האחרים, מהכתמה כתוצאה מאכילה מרושלת, מחוסר תשומת לב וכדומה. על מנת לנקות בגדי צמר יש לפעול על פי הכללים הבאים:

איך להוריד כתמים מבגדים – בגדי צמר

כפי שנאמר לבגדי צמר יש נטייה לצבור שיער של חיות מחמד או של בני אדם ותופעה זו יכולה מאד להפריע בשימוש של הבגד. לפיכך יש לנקות את בגד הצמר, ולרוב מדובר במעילי צמר, סוודרים מצמר, צעיפים מצמר או כובעי גרב מצמר וכדומה.

  • שלב ראשון – יש להשתמש בחומר להסרת מוך או שיער של חיות מחמד שדבקו בצמר. אם אין לכם חומר כזה יש ליצור לולאה מנייר דבק רחב כאשר הדבק נמצא בצידה החיצוני של הלולאה. יש להשחיל את היד לתוך הלולאה, ולעבור בקפדנות על כל הבגד. אם לולאה אחת לא מספיקה, צרו לולאה נוספת וחזרו על הפעולה, עד שהבגד יתנקה לחלוטין. על מנת למנוע ספיגת מוך ושיער, מומלץ לקצר חוטים שבולטים מהבגד על ידי סכין גילוח ישן. הסרת עודף החוטים יעניק לבגד מראה רענן וחדש, ויקטין את הדבקות השיער והמוך אליו.
  • שלב שני – כדי לנקות בגד צמר יש לבדוק את הוראות היצרן המופיעות על הפתקית. לא תמיד צריכים לשלוח את הבגד לניקוי יבש, אלא שניתן להוריד כתמים מבגדים של צמר באופן עצמי. ניתן להוריד כתמים מבגדים של צמר על ידי סבון עדין. יש לגלגל את הבגד במגבת לייבוש, בלי לסחוט כדי לייבש, כי זה עלול למתוח את הבד, ולגרום לבגד לאבד את צורתו לאחר שיתייבש. יש להניח אותו על המגבת ולתת לו להתייבש.
  • שלב שלישי – במקרה ויש לכם כתמים בודדים, אין צורך לנקות את הבגד כולו, אלא לתת להם טיפול נקודתי. על מנת להוריד כתמים מבגדים מצמר במקומות בודדים, יש להיעזר במים קרים או בחומר להסרת כתמים, ורק לאחר שבדקתם כי חומר זה מיועד לצמר. אם מקור הכתם הוא מזון ניתן להשתמש במי סודה.
  • שלב רביעי – אם על תווית הבגד מצויין במפורש, כי יש לנקות את הבגד בניקוי יבש, יש לשלוח את הבגד לניקוי כזה או לרכוש ערכת ניקוי יבש לבית, ולנקות את הבגד בעצמכם. במידה ואתם כן שולחים את הבגד לניקוי יבש, יש לברר היטב אודות המכבסה כדי לקבל עבודה מקצועית, ולא עבודה שבצידה תירוצים – למה הבגד שלכם חזר מהניקוי כשהוא פגום.

נכתב באדיבות ויטלגו – סריגה