החשיבות של ניקוי ספות

לא כל יום קונים ספה, וכאשר כבר החלטנו איזו ספה תהיה לנו בסלון, ואיך היא תראה, ניצבת בפנינו משימה חדשה: איך לשמור עליה לאורך זמן שתשאר חדשה ויפה.

כל מה שצריך לדעת כדי לשמר את מראה הספה, במאמר שלפנינו.

 

ניקוי ספות – למה זה חשוב?

אי אפשר לדלג על הנושא של ניקוי ספות ולהחליט להתעלם מן הנושא. אם לא נקדיש תשומת לב ערנית לנעשה עם הספות בביתנו נמצא את עצמנו כעבור זמן מה עם ספות דהויות ובלויות, מלאות כתמים וחסרי כל חן. איננו מעוניינים לרכוש כל שנה ספה חדשה, וגם אין לנו את התקציב לכך מסיבה זו חשוב שנשמור על הספה שיש לנו בבית כדי שתהיה במיטבה. לדאוג לתחזוקה נכונה, להקפיד על ניקוי תקין וקבוע. כך ורק כך נוכל להבטיח שימוש נעים לאורך זמן עם רהיט במצב תקין.

 

כי אם לא…

מי שלא מקפיד על ניקוי הספה ועל תחזוקה נכונה של הריפוד והבד, גורם להרס הרהיט בזמן קצר מאד ולבלאי מואץ. היות וספה היא רהיט שנמצא בשימוש תמידי ויומיומי הוא נהרס מהר יותר ומקבל כתמים לעיתים קרובות. הבד משתפשף, לפעמים אפילו נקרע. פה ושם מתגלים כתמים מכוערים עד שלא נעים לשבת עליו. גם אם כעבור זמן רב נזכרים פתאום כי יש לבצע ניקוי ספות לפעמים זה מאוחר מדי והספה כבר במצב בלתי הפיך.

למה זה קרה? הכתמים חלחלו פנימה, הבד דהה והשתפשף, הרהיט כולו התיישן והתקלקל ולא תמיד אפשר להחזירו למצבו הקודם. כמה חבל!

 

חשוב לדעת בענין ניקוי ספות!

לכן, כל מי שחשוב לו לשמור על הספה לאורך שנים בבריאות ובהנאה מומלץ לו לאמץ מספר כללי זהב:

  • מדי שבוע להקפיד על ניקוי ספות בעזרת שואב אבק. בעזרת המכשיר לעבור היטב על כל הריפוד ועל כל חלקי הספה ופינותיו. לשאוב את הלכלוך היבש, את האבק, חול, חלקיקים קטנים ועוד, להבריש היטב גם את גב הספה ואת המשענות בצד.
  • אם מתגלה כתם כלשהו על הבד, ומדובר בכתם מקומי ונקודתי. יש להתיחס לסוג החומר ממנו נוצר הכתם ולטפל בו באופן ספציפי. לברר איזה חומר ניקוי יעיל לכתם הזה, כי לכל לכלוך יש חומר ניגודי. ישנם חומרים העובדים יפה נגד קולה, קפה, שומן וצריך לדעת להתאים לכל כתם את החומר הנכון.
  • ניקוי ספות יסודי – מבצעים מדי שנתיים או אף יותר על ידי חברה מקצועית שמנקה את הספות בעזרת שטיפה במכונה ייחודית. ניקוי זה מאפשר לספה לחדש את פניה ומחזיר לריפוד את היופי והברק.

רק שמירה נכונה על הכללים תבטיח ספה נקיה לאורך שנים!