איך מנקים פרקט למינציה?

פרקט למינציה אינו דורש חידוש או טיפול תקופתי ואפשר לנקות אותו בקלות בהשוואה לפתרונות ריצוף אחרים. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת וכיצד בוחרים את החומרים המתאימים

תהליך ניקיון יעיל של פרקט תלוי בראש ובראשונה בסוג הריצוף. פרקט סינטטי דורש טיפול אחר מפרקט המיוצר מעץ טבעי, גושני או תלת שכבתי. סוג העץ משפיע באופן ישיר על פעולות התחזוקה הנדרשות ועל הניקיון. בעוד פרקט עץ טבעי ומלא מחייב חידוש אחת לתקופה מסוימת, פרקט למינציה נחשב עמיד יותר והטיפול בו אינו כרוך בתחזוקה קבועה.

על מנת לדעת איך מנקים פרקט סינטטי כדאי לבחור היטב את החומרים. חומרי ניקוי מיוחדים שומרים על מראה הפרקט לאורך שנים, מונעים בלאי ושחיקה וגם מצמצמים נזקים. מעבר לכך, יש מגוון רחב של חומרי ניקוי ולא חייבים להסתפק רק במטליות לחות:

איך מנקים פרקט למינציה

–          ערכת ניקוי לפרקט למינציה ואריחים

–          תרסיס ניקוי לכתמים ספציפיים

–          מרענן פרקטים להשבת מראה חיוני ומבריק

–          סבון מרוכז לשטיפת פרקטים

–          חומרי פוליש לפרקט עם או בלי מכונה

–          פד ניקוי עדין

טיפים לניקוי יעיל

לאחר שמבינים את החשיבות של ניקוי פרקטים ורוכשים את חומרי הניקיון המתאימים, כדאי לאמץ את הטיפים הבאים:

א. ניקוי משטח העבודה לפני התקנה – מי ששואל איך מנקים פרקט סינטטי צריך להשקיע בהכנת משטח העבודה עוד לפני ההתקנה. יש להסיר לכלוך קשה בעזרת מברשת עדינה, לאסוף שאריות נסורת עם מטאטא ולהשתמש בחומר ייעודי להסרת דבקים. את איזור ההתקנה כדאי לנקות עם מטלית לחה ולהשתמש בה גם כדי להסיר שאריות של חומרי ניקוי קודמים.

ב. טיפול שוטף ותקופתי – הניקיון הקבוע של פרקטים מתבצע באופן יבש או לח. אין צורך לשפוך מים על הפרקט או לגרוף מתוכו את חומרי הניקוי הנוזליים. ניקוי של פרקט סינטטי אחת לשבועיים עם סמרטוט לח אמור להספיק לצורך שמירה עליו. בנוסף, רצוי לרסס על הסמרטוט חומר ניקוי מיוחד לפרקטים ולייבש את הרצפה כדי למנוע הצטברות מים.

ג. ניקוי כתמים באופן מיידי – ניקוי של כתמים מרצפת פרקט סינטטי מתבצע מיד לאחר שהם נוצרים. יש לשפשף את הכתם עם מטלית נקייה ויבשה, להימנע מריסוס ישיר של חומרי הניקוי על הפרקט ולקרוא היטב את הוראות היצרן. אפשר גם להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי השאלה איך מנקים פרקט חדש או מה הדרך הנכונה לטפל בכתמים הנוצרים על גבי פרקט סינטטי.

טיפים נוספים שיעזרו לכם לשמור על המראה המבריק של הפרקט הם להניח שטיחים בכניסות לבית, להתקין מגני רגליים לרהיטים ולהימנע מגרירת ריהוט כבד. אין להשתמש בכלי ניקוי הדורשים שפשוף או שחיקה ובכל מקרה מומלץ לוותר על ניקוי בקיטור. גם חומרי ניקוי רגילים או מוצרים המבוססים על סבון עלולים להסב נזקים לפרקט.